Vinventions--Select-2400.jpg

PlantCorc Teknolojisi ile

IMG_4670.jpg
IMG_4668.jpg

Select Green

 

%100 geri dönüşümlü ve yenilenebilir bu mantarlar şeker kamışından oluşan bitki bazlı polimerlerden üretilmiştir.

 

 

"Kısacası, bu bio bazlı teknik bir mantar ve şarapların kapatılması için neredeyse mükemmel bir çözüm" diyen Azienda Zaccagnini'nin sahibi Marcello Zaccagnini "Karbon sorununu ortadan kaldıracak, şarapların doğru hava almasını ama aynı zamanda da klasik mantarın çekilerek açılma özelliğini taşıyacak bir ürün istiyorduk. Ama en önemlisi, yılda 3 milyon şişe üretimi olan bir üretici olarak senede stoklarımıda %10'a kadar varan mantar bozulma olayını ortadan kaldırmak istedik"dedi.

 

 

Firmasının sürdürelibirliği olan en doğru şişe kapama ürününü bulabilmesi için Zaccagnini'nin şarap uzmanı Concenzio Marulli, Asti'deki Centro di Ricerca per l'Enolgia'dan Antonella Basso ile beraber bir araştırma projesi başlattı. 18 ayı geçen bu süre zarfında çeşitli değişik doğal mantar, vidalı kapak ve Nomacorc kullanarak şarapların gelişimini gözlemlediler.

 

"Açıkcası, en iyi sonuçları Nomacorc'ta gördük" diyen Marulli "3 değişik stil Select (Bio) Green seçiminin olması-her birinin şişeye değişik seviyede oksijen girişi olması-şaraplarımıza nüfus eden oksijeni düzenli olarak ayarlama imkanı verdi" diye ekledi.

 

 

Ülkemizde de kullanılmaya başlayan Select (Bio) Green ürünleri hakkında bilgi almak için lütfen firmamız ile temasa geçin.

IMG_4674.jpg