top of page
GOLD-PARTNER-MASTERCLASS-TW_edited.jpg

Net Sıfır Plastikten DoğayaVinventions, Nomacorc Blue Line serisi şarap kapakları için SOUTH POLE'un Net Zero Plastic to Nature etiketine ulaşan dünya çapındaki ilk şirket olmaktan gurur duyuyor. Bu başarı, Vinventions'ın şarap endüstrisinde sürdürülebilirlik lideri olma vizyonunu somut olarak yansıtır ve şirketin gezegenimizi korumaya yardımcı olmak için uzun vadeli sürdürülebilirlik yolculuğundaki en son kilometre taşıdır.


« Endüstrimizi döngüsel ekonominin bir parçası haline getirmede ve çevreyi plastik kirliliğinden korumada rolümüz olduğuna inanıyoruz. Nomacorc Blue Line'ın “Net Sıfır Plastikten Doğaya” tutkusu, faaliyetlerimizin doğrudan bir sonucu olarak dünya dengesine hiçbir plastiğin eklenmemesini sağlar. Bu, Nomacorc Blue Line kapaklarda kullanılan her bir ton plastik için, eşdeğer bir miktarın çevreden kalıcı olarak uzaklaştırıldığı anlamına gelir», diye açıklıyor Vinventions Avrupa Genel Müdürü Stéphane Vidal.


Bu etiketi elde etmek, önde gelen bir iklim çözümleri sağlayıcısı ve iklim eylemi proje geliştiricisi olan South Pole tarafından uluslararası kabul görmüş en iyi uygulamalı plastik muhasebe çerçevelerine karşı harici bir kıyaslama değerlendirmesi yaptıktan sonra gelir. “Nomacorc Blue Line plastik ayak izini kilit pazarlarında haritalamak için son 2 yıldır Vinventions ile birlikte çalışıyoruz. Ayak izi alıştırması, plastik atıkların çoğunluğunun halihazırda bu pazarlardaki mevcut altyapı tarafından toplandığı sonucuna varmıştır. South Pole'da Uygulama Lideri Döngüsel Ekonomi Lideri Irene Hofmeijer, Vinventions'ın kendi şarap kapatma toplama girişimleri ve plastik atık toplama projelerine ek yatırımlar da dahil olmak üzere azaltma faaliyetleri yoluyla kalan atık miktarının üstesinden gelmek için önerilerde bulunduk.


“Örneğin Fransa'da 80 tondan fazla toplanan mantarla, her yıl toplanan 20 milyon kapağı temsil eden farklı pazarlarda 10 yıldır kendi şarap kapatma toplama programlarımızı geliştirdik. Blue Line için kullanılan plastiğin %100 eşdeğerinin iyi yönetilmesini sağlamak için, Fransa'daki Mr&Mme Recyclage aracılığıyla daha geniş bir topluluk toplama ve geri dönüşüm faaliyetleri ekosistemine yatırım yapıyoruz”, diyor Vinventions Nomacorc Marka Müdürü Romain Thomas.


"South Pole bizi Blue Line Net Zero Plastic to Nature projesine dahil ettiğinde, bunun Akdeniz kıyısında plastik atık geri dönüşümünün verimliliğini artırmak için hemen eşsiz bir fırsat olduğunu düşündük. Bu projede rolümüz, Vinventions'ı plaj temizleme, geri dönüşüm ve yeniden kullanım dernekleri ağımıza bağlayarak daha iyi operasyonlar düzenleyebilmeleri ve doğa üzerindeki olumlu etkilerini artırabilmeleri", diyor M. et Mme Recyclaget'in kurucu ortağı Enzo Muttini. M. et Mme Recyclage'in diğer kurucu ortağı Lise Nicolas, "Uzmanlığımız sayesinde daha küçük kuruluşlar geliştirmek için bir havuz oluşturmaya yardımcı olmaktan ve Avrupa'da plastik krediler aracılığıyla mekanik geri dönüşüm için ek bir plastik toplama programı başlatan ilk şirket olmaktan gurur duyuyoruz" diyor.


Bu azaltım çalışmaları sayesinde, Nomacorc Blue Line'ın kullandığı her bir ton plastik için, eşdeğer bir miktar kalıcı olarak çevreden kaldırılıyor. Vinventions'ın plastik çabaları burada durmayı amaçlamıyor ve şirketin çevresel ayak izini azaltan ve aynı zamanda küresel plastik kirliliğini ele almaya yardımcı olan daha geniş bir sürdürülebilirlik hedefinin parçası.


« Tüm bu çabalar tek başına yapılamaz ve Fransa'daki Cora Match veya İtalya'daki Fontanafredda gibi bize güvenen ve sürdürülebilirlik yolculuğumuzu destekleyen müşterilerimize teşekkür etmek istiyoruz. Şimdi hedefimiz daha da ileri gitmek ve Blue Line mantarlarımız için geri dönüştürülmüş içeriği %100'e kadar artırmak. Ayrıca, önümüzdeki yıllarda şarap kapatma koleksiyonlarımızı ve geri dönüşüm faaliyetlerimizi artırmayı ve coğrafyalar arasında ve ölçekte anında iklim etkisi yaratan plastik atık toplama projelerine yatırım yapmaya devam etmeyi hedefliyoruz”, diyor Romain Thomas.


Vinvenstions'ın BLUE LINE için SOUTH POLE Ayak İzi Değerlendirmesi hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın (İngilizce):


SOUTH POLE Hakkında


Dünya Ekonomik Forumu tarafından Sosyal Girişim olarak tanınan South Pole, 2006'dan beri karbonsuzlaştırmanın ön saflarında yer alıyor. Küresel iklim çözümleri platformuyla South Pole, iklim eylemini şirketler, dünya çapında hükümetler ve kuruluşlar için uzun vadeli iş fırsatlarına dönüştüren kapsamlı stratejiler geliştiriyor ve uyguluyor.


South Pole aynı zamanda önde gelen bir proje geliştiricisidir ve bir gigatondan fazla CO2 emisyonunu azaltmak ve iklim değişikliğine karşı özellikle savunmasız olan daha az ayrıcalıklı topluluklara sosyal faydalar sağlamak için 50'den fazla ülkede yaklaşık 1.000 projeye iklim finansmanı sağlamıştır.


Daha fazla bilgi için www.southpole.com adresini ziyaret edin veya bizi LinkedIn, Twitter ve Facebook'ta takip edin.


Mr&Mme Recyclage (Geri Dönüşüm) Hakkında


Mr. & Mme Recyclage (Mr. and Mrs. Recycling), atık yönetimi ile ilgili kapsamlı geri dönüşüm planları ve oluşumları sağlayan bir Fransız bağımsız mühendislik ofisidir. M. & Mme Recyclage, tek bir hedefi olan misyon odaklı bir şirket olarak kamuya açık olarak tescil edilmiştir: insanları atık üretimi, tüketimi ve bertarafının yarattığı küresel zorluklar hakkında eğitmek. M. & Mme Recyclage, sektörde tanınan yüzden fazla ücretsiz infografik, video veya rapor hazırlamış ve yayınlamıştır. Plastik kredileri bir fonu besliyor: Le fond M. & Mme Recyclage, plastik azaltma (yeniden kullanılabilir ambalaj), geri dönüşüm, temizleme ve duyarlılaştırma gibi operasyonel faaliyetleri destekleme stratejilerinin bir parçasıdır.

Commentaires


Güncel Yazı Featured Posts
Yakın zamanda Recent Posts
Bizi takip edin Follow Us
  • Facebook Classic
bottom of page