top of page

Haberler 

 

Firmamız ve pazarladığımız ürünler  ile ilgili basında çıkan haberleri burada bulabilirsiniz.

 

SAVERGlass logo.jpg
Orora Logo.jpg
Vinolok-Logo-Gray-RGB-NEW_edited.jpg
Edina-Handan-Matt at office.jpg

HAZİRAN 2023 - ÜRETİCİ ZİYARETLERİ

Vinolok Teknik Proje Müdürü Edina Kiss firmamızı ve yurtiçi üreticilerinden Şişecamı ziyaret etti. Verimli geçen ziyaret sonunda Vinolok ürünlerine uygun Şişecam şişelerinin teknik açıdan hangilerinin uyumlu olabileceği veya gerekirse Vinolok cam tıpalara uygun şişelerin geliştirilmesi üzerinde çalışma yapılmaya karar verildi.

"Vinolok şu an itibarı ile dünyanın önde gelen bir çok üreticisi ile ortak ürün geliştirme çalışmaları yapmakta ve her geçen gün ürün yelpazesini geliştirmekte olup Türkiyede de Şişecam ile bir işbirliği yapma fırsatının doğmasından dolayı çok memnun" diyen Edina Kiss bu işbirliğinin her iki firma için de verimli olmasını diledi.

Logo_Vinventions_logo.jpg
nomacorc ocean

MART 2023

Nomacorc Ocean, Vinventions'tan yeni bir mantardır ve dünya çapında "Ocean Bound Plastic" Okyanuslara atılmış plastik kullanılarak yapılan ilk mantardır. 

 

Bu lansman için Vinventions iki ortaklık kurdu. Sicilya'da Donnafugata şarapları, Damarino cuvee şarapları için Nomacorc Ocean'ı seçerek okyanusları koruma eylemlerinde Vinventions'a katıldı. Fransa'da Maison Bouey, tamamen eko-tasarımlı cuveet şarabı Oh La Vache! için bu mantarı seçti.

Vinventions-Federfin Logo.jpg

EYLÜL 2022

Şarap endüstrisi için kapak çözümlerinde dünya lideri olan Vinventions, Tromello'da (İtalya) kurulmuş şarap ve içki piyasasında bir alüminyum vidalı kapak uzmanı olan Federfin Tech Srl'yi yakın zamanda satın aldığını duyurdu.

Bu satın alma, Vinventions'ın şarap kapatma alanındaki liderliğini güçlendirecek ve şirketin şarap ve alkollü içki endüstrisi için tüm sürdürülebilir kapatma türlerinde küresel lider olma stratejisinde önemli bir kilometre taşını temsil edecek.

Federfin ile güçlerini birleştirerek, Vinventions, esneklik, yakınlık ve güçlü teknik destek felsefesine sadık kalarak müşterilerinin yararına önemli endüstriyel ve ticari sinerjiler yaratarak, dünya çapında en büyük 3 şarap vidalı kapak üreticisinden biri olacak.

Logo_Vinventions_logo.jpg
SAVERGlass logo.jpg

MAYIS 2022 - ÜRETİCİ ZİYARETLERİ

Mayıs ayında Vinventions ve Saverglass bölge yetkilileri ile müşteri ziyaretleri yapılacaktır. Bu ziyaretlerde firmalar yeni ürünlerini tanıtmanın yanında ayrıca son iki senedir süregelen tedarik problemleri hakkındaki güncel durumu ve 2023 senesinin planlanlarını müşterilerimizle paylaşacaklardır.

SUBR-colored.jpg
SUBR

21-ŞUBAT 2022 - Vinventions, halihazırda SÜBR F7 ve SÜBR M5 olmak üzere iki estetik seçeneğiyle mevcut SÜBR serisini tamamlayan yeni bir mikro-doğal şarap kapağı olan SÜBR F5'i piyasaya sürüyor. Bu yeni kapak, poliüretan tutkal ve mantar lekesinin yokluğunu garanti ederken, geleneksel yüksek kaliteli doğal mantar görünümünü birleştirir.

SÜBR, yüksek kaliteli tek parça doğal mantar tasarımına benzer ve bir şişe şarap açmanın birinci sınıf deneyimini artıracak bir kapatma ile sonuçlanır. Yanlarında ve uçlarında patentli yüksek çözünürlüklü mantar özellikli baskı dekorasyonuna sahiptir ve yanlarında ve/veya uçlarında ek logo baskısı alabilir. Genişletilmiş SÜBR yelpazesi, son işlem ve estetik açısından pazar ihtiyaçlarının karşılanmasına olanak tanır.

SÜBR, dünyanın ilk poliüretan içermeyen ve leke içermeyen mikro doğal mantarıdır. Bu kategori içerisinde Vinventions şimdi farklı estetiklere sahip 3 adet mikro-doğal mantar sunuyor (SÜBR F7, F5 ve M5). Tüm SUBR mantarları, tazeliği korumak ve mahzende optimum yaşlanmayı sağlamak için ideal olan tutarlı, düşük oksijen girişini garanti eder.

2021 yılının ortalarından bu yana SÜBR mikro-doğal kapaklar Rivesaltes'teki (Fransa) fabrikamızda üretilmektedir. Mikro-doğal mantarlar yavaş yavaş kendilerini yeni bir mantar kategorisi olarak gösteriyor ve 2021'de hacimde %50'lik bir artış yaşadı. Yüzlerce müşteri şimdiden SÜBR'nin avantajlarından yararlanıyor.

 

En son teknoloji, çevreye en üst düzeyde saygı gösterilmesini sağlamak için ilk poliüretan içermeyen ve geri dönüştürülebilir kapağın üretilmesini sağlar. Geçtiğimiz birkaç ay içinde Vinventions, pilot aşamadan endüstriyel aşamaya geçerek üretim kapasitesini önemli ölçüde artırdı.

SÜBR : İLK POLİÜRETAN İÇERMEYEN MİKRO-DOĞAL MANTAR

Yeni bir mantar tıpa kategorisi olarak Mikro-Doğal Biyo kaynaklı ve biyolojik olarak parçalanabilen bir malzeme ile bağlanmış mantar granülleri kullanılarak yapılmıştır. Poliüretan içermeyen üretim süreci, SUBR tıpaların diğer uygulamalara geri dönüştürülmesine olanak tanır
Şişeden şişeye tutarlılık, yüksek kaliteli geleneksel görünüm, Mükemmel yaşlanma potansiyeli, Mantar lekesini önlemek için garantili

SAVERGlass logo.jpg
labrenta%20logo_edited.jpg

Labrenta announces a new operation in Mexico. The new production site in Mexico has been officially launched, also thanks to the acquisition of the company Tapones Cabrera, already active for years in closures production of different materials.

Labrenta's entrepreneurship, know-how and technology are mixed with Cabrera's skills with the absolut aim of launch in the market an innovative line of products and original and complex projects with high quality standards. 


This choice is part of the group strategy began in 2005 with the foundation of Labrenta South America in Brasil.
Even in a period of uncertainty, insecurity and no travels have led to an inevitable change of course, Labrenta has managed with determination and an entrepreneurial spirit to accomplish the Mexican project, in a perspective of expansion on new markets, where premium spirits & wine products are increasing and are determining imports growth but also on-site production.

bottom of page