top of page
Matsos_Pujolasos.png
Yeniden Yenilik

Tekstil, kumaş ve deri ürünlerinin birincil kullanımları sırasında en yüksek değerde tutulduğu ve asla atık olarak kaybolmadan yeni sürdürülebilir ve geri dönüştürülebilir formlar aracılığıyla geri dönüştüğü bir sistem, bu sayede döngüyü kapatır.
Matsos_Denim.jpg

Denim

 

Atıkları Yeniden Kullanma

 

Matsos®, görünüşte ayrı gibi görünen ancak yakından bağlantılı olan iki sektörü birleştirerek cesur bir adım atmıştır: moda ve parfümeri.

Dünyanın en kirletici endüstrilerinden birinin atıklarını olağanüstü, yüksek kaliteli parfümeri kapaklarına dönüştürerek geleneksel sınırları zorladık. Bunu yaparak iki birbirine bağlı endüstriyi bir araya getiriyoruz.

Matsos®, moda endüstrisinden denim atıklarını toplar, işler ve dönüştürür.

Matsos_Leather+cork.jpg

Deri + Mantar

 

Azalt, yeniden kullan ve geri dönüştür

 

Sorumlu lüks sevgimiz her ayrıntıda açıkça görülmektedir. Sürdürülebilir moda markaları ve taahhütte bulunan tasarımcılarla yakın çalışıyoruz.

Birlikte, bu ürünlere çevre ile uyum içinde yeni bir hayat veriyoruz. Kapaklarımız sadece farklılaşmayı ve ayrıcalığı simgelerken, aynı zamanda daha sürdürülebilir ve bilinçli bir geleceğe dair somut bir şahitlik görevi görüyor.

 

Deri atığı ve mantar atığını kullanıyor ve onları bir araya getirerek harika tıpalar, kapaklar ve daha fazlasına dönüştürüyoruz.

Matsos_leather.jpg

Deri

 

Atıkları Yeniden Kullanma

 

Matsos®, moda endüstrisinden gelen deri atıklarını kullanır, bunları toplar, işler ve dönüştürür.

Deri çok yönlü bir malzemedir ve mantar veya ahşap atıkları gibi farklı malzemelerle birleştirilebilir.

Oluşturduğumuz her kap bir eşsiz bir hikaye anlatan bir başyapıttır. Tekstil, deri, ahşap ve mantar gibi geri dönüşüm malzemelerinden yapılan bu kapaklar, sürdürülebilirliğe ve döngüsel ekonomiye gerçek bir taahhüt temsil eder. Kapaklarımızı seçtiğiniz her seferde, modada ve diğer tüm endüstrilerde atığı azaltmak ve kıymetli gezegenimizi korumak için döngüyü kapatmanıza yardımcı olursunuz."

Mantar

 

Mantarı yeniden kullanıyoruz

Mantar, Quercus suber adlı mantar meşesi ağacının kabuğundan elde edilir, bu ağaç genellikle batı Akdeniz bölgesinde bulunur.

Mantarın döngüsel bir şekilde elde edilmesi, mantar meşesinin ömrü boyunca sağlıklı bir büyümesine olanak tanır; bu süreçte yaklaşık olarak 14-16 kaliteli elde etme işlemi yapılır.

 

Ancak, Matsos® olarak farklı endüstrilerden kalan mantarı yeniden kullanıyoruz.

Mantarın benzersiz doğal özellikleri vardır: dayanıklı, hafif, ısı ve ses yalıtımı sağlar, sıvılara karşı geçirmez, esnek, sıkıştırılabilir, yangına karşı dayanıklıdır ve hipoalerjeniktir, ayrıca %100 doğal, yenilenebilir ve biyolojik olarak parçalanabilirdir.

Mantar endüstrisinin önemli bir kısmı İspanya'da bulunmaktadır (özellikle Endülüs ve güney Extremadura bölgelerinde), üretimin yaklaşık %30'u burada gerçekleştirilmektedir.

MATSOS_REDUCE_REUSE_RECYCLE.jpg

Azalt, yeniden kullan, geri dönüşüm, atıkları yönetme ve doğal kaynakları koruma açısından sürdürülebilir bir yaklaşımdır. Bu, ürettiğimiz atık miktarını azaltmayı, mümkün olduğunca eşyaları yeniden kullanmayı ve malzemeleri yeni ürünler yapmak için geri dönüştürmeyi içerir.

Matsos_Circular Economy.jpg
bottom of page