top of page
GOLD-PARTNER-MASTERCLASS-TW_edited.jpg

Barolo ve Barbera d'Alba bölgesinin IKON şarapçıları Nomacorc Select ve Reserva kullanıyor.


İtalya'nın önde gelen şarap üreticileri şaraplarının artık Nomacorc Select ve Reserva serisi Plantcorc mantarları ile korunmasını tercih ediyor.

Önemli faktörlerden bir kaçı; şarapların homojen ve şarap üreticisinin istediği gibi her şişede aynı şekilde korunması, doğal mantar görünümü ve sıfır karbon izi bırakması ve doğa dostu oluşu.


Vinventions'ın özellikle son senelerde çok geliştirdiği yeni 'Plantcorc' mantar kategorisi hem görsel olarak doğal mantar ayarında hem de doğal mantarın sağlayamadığı şarabın tutarlı olarak korunmasını her şişede garanti ediyor. Dolayısı ile büyük emekler sarf edilerek yapılan bu özel şarapların en iyi düzeyde saklanabilmesi Select ve Reserva serisi mantarların tercih edilme nedeni oluyor.


Ülkemizde de artık önemli üreticilerimiz şarap tüketicilerinin daha da bilinçlenmesi ile şaraplarının aroma ve tatlarının her şişede tüketiciye aynı şeyleri hitap edebilmesinin ancak tutarlı bir yapıya sahip mantar ile mümkün olacağının bilincinde.


Üst kalite şaraplarda Select veya Reserva gibi mantar kullanımının dışında yine üst kalite şişe kullanımı da önemli. Şişe ağız ve boyunlarında olabilecek problem her ne kadar bu tip mantarlar ile bir nispet önlense de özel şarapların mantar ve şişe kalitesinden ödün vermemeleri gerektiği biliniyor.
Comments


Güncel Yazı Featured Posts
Yakın zamanda Recent Posts
Bizi takip edin Follow Us
  • Facebook Classic
bottom of page