top of page
GOLD-PARTNER-MASTERCLASS-TW_edited.jpg

Gelişmeye Devam Eden Alkolsüz Bir İçecek

Fransız üzümlerinden elde edilen ve şarap uzmanları tarafından yaratılan French Bloom, favori Şampanya'nızın mükemmel alkolsüz alternatifidir.


YAZAN: T. COLE RACHEL, İLLUSTRASYON: VICTORIA BLACK (DEPARTURES MAGAZİNE

Son dönemde alkolsüz kokteyller ve içkilerde yaşanan patlama ile içki keyfi olmadan içki içmek daha kolay hale geldi. Ancak, tüketilebilecek sayısız seçeneğe rağmen, alkolsüz şaraplarla olan deneyimim pek parlak değil. Bu yüzden doğal olarak alkol alınmamış chardonnay ve pinot noir üzümlerinden üretilmiş suçsuz "köpüklü" French Bloom'un ilk bardağını içerken oldukça şüpheciydim. Şaşırtıcı bir şekilde, ortaya çıkan şampanya şişesinin tüm duyusal zevkini sunan ferahlatıcı bir gazlı darbe vuruyor. Hem beyaz hem de pembe olarak mevcut olan bu güzel paketlenmiş şampanya, belirgin Fransız üzümlerinden elde edilen karmaşık bir lezzet profiline sahip ve organik, vegan sertifikalı, düşük kalorili ve (şampanya gibi) eklenmiş şeker veya sülfat içermiyor.

Marka, 2019 yılında uzun süreli arkadaşlar Maggie Frerejean-Taittinger (Michelin Rehberi'nin yönetmeni) ve Constance Jablonski (bir model) Paris'te buluştuğunda ve sosyal etkinliklerde festif alkolsüz içecekler sunan kimse olmadığını fark ettiklerinde ortaya çıktı. Ardından, bu iki kişi yıllarını araştırma yapmaya ve şampanya şişesinin üst düzey bir ürünü gibi incelik ve nüans seviyesine sahip bir ürün oluşturmak için şarap üreticileriyle çalışmaya harcadılar.

"Gerçekten erişilebilir ancak özel bir şey yaratmak istedik," diyor Jablonski. "Şarap dünyasının içinde kalmak istedik, ancak gerçekten herkesin keyif alabileceği bir şey istiyorduk. Artık Michelin yıldızlı restoranlarda, lüks otellerde veya resmi etkinliklerde, odadaki herkes gibi sunulan şarap ve şampanya ile aynı üst düzeyde bir şey sunmamanız kabul edilemez."

Alkolsüz içkilerle ilgili sorunum, eti taklit etmeye çalışan vegan yiyecekler hakkındaki duygularıma benziyor - asla aynı olmayacak ve ne kadar sahte yapmaya çalışırsanız, o kadar garip hale geliyor. Dolayısıyla, Frerejean-Taittinger ve Jablonski'nin asıl tadı değil, şampanya içme deneyimini taklit etmeye daha fazla önem verdiklerini görmek keyifliydi. French Bloom, kendi benzersiz tadına sahip gibi görünen şaraba benzer ve ışıltılı bir şey sunuyor. "Her zaman hayalim, gelecekte, bu alternatif içeceklerin tümünü 'bir bloom' olarak adlandırırız," diyor Jablonski. "Kopyası olmayan, kendi başına bir şey olurdu. Sadece bir çiçek."

Frerejean-Taittinger'e göre, French Bloom'un popülaritesi sadece ürüne değil, aynı zamanda sağlık nedenleriyle içki içmeyi tercih eden genç insanların değişen tutumlarına da işaret ediyor ve bir etkinliğe herkesin keyif alabileceği bir şişe getirmenin farkında olan bu insanlar daha düşünceli. "Alkol almayı tercih etmeyen bireylerin, herhangi bir nedenle, daha az özel veya son dakika bir şey istemedikleri fikrini benimsemeye başladığını gözlemliyoruz. Onların önünde bir şampanya veya kaliteli şarap içen kişi gibi olduğunu hissetmek istiyorlar. Sadece onlara, olaya eşit hissettiren bir şey sunmak istiyoruz."


Comments


Güncel Yazı Featured Posts
Yakın zamanda Recent Posts
Bizi takip edin Follow Us
  • Facebook Classic
bottom of page